Array
(
)
    
  пн-пт: 10:00-18:00    сб-нд: 11:00-16:00  
0 800 210-161
безкоштовна доставка
  пн-пт: 10:00-18:00    сб-нд: 11:00-16:00  
0 800 210-161
безкоштовна доставка
  • інформація
  • Зворотній зв'язок
  • особистий кабінет
  • кошик
  • обране
RU

Три несподіваних способи харчуватися здоровіше

3-surprising-ways-to-eat-healthier.jpg


Ці незвичайні зміни у вашому повсякденному житті допоможуть вам харчуватися правильно.


Здорове харчування — це непросто. Якщо ви надто напружені чи хочете з’їсти щось смачненьке, або ж у вас немає сил навіть думати про приготування їжі — ось декілька порад від експертів, які допоможуть вам зробити більш здоровий вибір.


1. Наведіть лад у своїх соціальних мережах.

Можливо, ви стежите за людьми в соціальних мережах, які веселять вас, надихають займатися спортом або діляться ідеями, як прикрасити будинок. Відповідно до недавнього дослідження, опублікованого в журналі «Appetite», віртуальна мережа також може впливати на наш спосіб харчування. Учасники дослідження, чиї друзі у Facebook були прихильниками фастфуду, частіше віддавали перевагу нездоровим перекусам. Якщо ж їхні друзі їли більше овочів і фруктів, вони робили так само. «Ми не зовсім впевнені, чому так відбувається, але одна з причин може полягати в тому, що, спостерігаючи за іншими людьми, ми намагаємося поводитися так, щоб вони схвалили це та прийняли нас», — каже провідний автор дослідження Лілі Хокінс, аспірант Астонського університету в Англії.


Знаючи це, ви можете відписатися від усіх, хто ділиться фотографіями бургерів чи випічки, або приховати їхні публікації. Натомість почніть стежити за людьми, на яких ви хочете рівнятися. Ви й самі можете показувати гарний приклад для інших. «Пам’ятайте про те, чим ви ділитеся, — каже Хокінс, — і майте на увазі, що ви здатні підштовхнути ваших друзів у соцмережах у напрямку здоровішого харчування».


2. Висловлюйте вдячність.

Згідно з недавнім дослідженням, опублікованим у журналі «Journal of Experimental Social Psychology», прояв вдячності може замотивувати молодих людей харчуватися здоровіше. На початку дослідження учасники описали свої основні харчові звички. Потім щотижня протягом двох тижнів кожен із них писав листа, у якому висловлював вдячність собі чи комусь іншому або просто перераховував свою щоденну діяльність, а також відповідав на низку запитань, зокрема про те, наскільки вдячним він почувався в той момент. У наступні тижні учасників попросили дотримуватися більш здорової дієти. У людей, які відчували найсильнішу вдячність після написання листа, харчові звички змінилися найбільше.


«Почуття вдячності може надихнути нас на безліч позитивних змін, зокрема тих, що стосуються здоров’я», — каже доктор Меган М. Фріц, яка керувала дослідженням у Каліфорнійському університеті в Ріверсайді. «Коли ви висловлюєте вдячність, ви відчуваєте натхнення завдяки близьким людям і розумієте, наскільки важливим для них є ваш добробут». Як стверджує Фріц, вирішальне значення для використання вдячності в контексті здоровішого харчування має пошук автентичних способів проявляти її щодо тих людей і речей, які змушують нас почуватися вдячними.


3. Милуйтеся зеленню.

Краєвид із кухонного вікна допоможе вам обрати корисний боул замість піци. Згідно з дослідженням, проведеним вченими з Плімутського університету в Англії, зелень надворі — зокрема сади, трава, чагарники, дерева та інші рослини — може позитивно вплинути на ваш настрій і зменшити тягу до нездорової їжі, алкоголю та навіть сигарет. «Наші дослідження показали, що милування зеленими насадженнями може покращити настрій, а отже, зменшити частоту та інтенсивність тяги», — каже провідний автор дослідження доктор Ліан Мартін.


Хоча ще потрібні додаткові дослідження, ви вже можете піти цим шляхом і подвоїти вплив, додавши трохи зелені до своєї оселі. «Кімнатні рослини та горщики з квітами на вікнах також можуть посприяти успішнішому протистоянню нездоровим бажанням», — каже Мартін.
Текст: Ліндсі Емері

Ілюстрація: Грейсія Лем
***


 .

внутренний-диалог-для-улучшения-твоих-отношений-с-едой (2).jpg


Досягни більшого

Щоб отримати більше рекомендацій експертів з відновлення, способу мислення, руху, харчуванню та сну, завантажуй безкоштовні додатки Nike Run Club та Nike Training Club.NRC_rounded.png     NTC_rounded.png
Джерело: nike.com