Array
(
)
    
  пн-пт: 10:00-18:00    сб-нд: 11:00-16:00  
0 800 210-161
безкоштовна доставка
  пн-пт: 10:00-18:00    сб-нд: 11:00-16:00  
0 800 210-161
безкоштовна доставка
  • інформація
  • Зворотній зв'язок
  • особистий кабінет
  • кошик
  • обране
RU

Причини не бігти, що є лише відмовками

a-runners-guide-to-excuses-and-how-to-beat-them.jpg


Подолайте свої ментальні блоки, припиніть шукати відмовки та почніть бігати, використовуючи поради Кріса Беннета, головного тренера Nike Global Running.


Учора у ваших планах було бігти сьогодні. Та коли сьогодні настало, виявилося, що на вулиці страшенна спека. До того ж у вас немає сил після роботи. Та й взагалі, ви не можете знайти чистих шортів. Звучить знайомо? Ви не одні такі. Згідно з недавнім дослідженням, американці вигадують у середньому шість відмовок на день (або понад 2000 на рік), щоб нічого не робити, найчастіше виправдовуючись тим, що вони нібито не можуть займатися. Здається, що в кожного бігуна на одному плечі сидить диявол, а на іншому… теж диявол.


Будучи головним тренером Nike Global Running, Кріс Беннет чув усі можливі виправдання, щоб не бігати. Ось шість найчастіших відмовок, а також прості способи рухатися вперед.


Відмовка №1: 

«Біг виснажує». 

Рішення: зупиняйтеся до того, як відчуєте таку необхідність.

«Найбільше людей відлякує те, що їм доводиться бігти надто інтенсивно», — каже Беннет. «Нехай ваш біг буде розслабленим, не треба орієнтуватися на показники на вашому годиннику. Я маю на увазі менш вимогливе ставлення до себе. Це означає, що варто зупинитися, коли ви відчуваєте таку необхідність, або, може, навіть трохи раніше. Вас охопило відчуття, неначе ви можете бігти вічно? Саме тоді й зупиніться. Тоді ви не лякатиметеся наступної пробіжки, а чекатимете її з нетерпінням. Ви повинні сердитися, що скінчили так рано! Можете звинувачувати мене, якщо вам так буде легше».


Відмовка №2: 

«Я не вмію правильно бігати». 

Рішення: правильного бігу не існує.

«Ти біжиш так, як ти біжиш, і все», — каже Беннет. «Не існує ідеального кроку. Не існує ідеальної постави. Подивіться, як бігла Пола Редкліфф: її голова підстрибувала, плечі були високо підняті, а руки... хочеться сказати: “Хто-небудь, навчіть її бігати!” Слава богу, ніхто цього не зробив, і протягом 16 років вона утримувала світовий рекорд у жіночому марафоні. Тож замість того, щоб дотримуватися порад з підручника, краще попрацюйте над своєю природною поставою дуже обережним способом. Коли ви помічаєте, що деякі частини вашого тіла напружені, спробуйте їх розслабити. Якщо відчуваєте, що вам доводиться надто далеко нахилятися, робіть кроки меншими».


a-runners-guide-to-excuses-and-how-to-beat-them2.jpg


Відмовка №3: 

«У мене не вистачає часу на розминку». 

Рішення: виконуйте розминку під час бігу.

«У мене є для вас два шляхи розв’язання проблеми», — говорить Беннет. «По-перше, розминка — це лише ментальна підготовка, яка полягає у відтворенні рухів, які виконуються під час реального бігу. Тому можна просто розпочати пробіжку в більш повільному темпі і перші 5-10 хвилин витратити на динамічну розминку. Або ж ви можете почати з розтяжки та скоротити час пробіжки: пам’ятайте, що не існує такого поняття, як мінімальний час чи відстань. Незалежно від того, який варіант ви оберете, ви виконаєте і розминку, і пробіжку, тому скаржитися нема на що».


Відмовка № 4: 

«Ви  бачили, що коїться надворі?» 

Рішення: плануйте заздалегідь.

«Так, дійсно буває надто спекотно чи надто холодно», — каже Беннет. «Екстремальні погодні умови можуть бути небезпечними, тому іноді краще відкласти пробіжку. Але припустимо, що на вулиці просто некомфортно. Підготуватися до пробіжки заздалегідь можна кількома способами. По-перше, оберіть свій одяг відповідно до погоди. По-друге, заплануйте пробіжку на певний час. І наостанок, виберіть правильну інтенсивність бігу. Можливо, така пробіжка не буде ідеальною, але від неї все одно буде користь».


Відмовка №5: 

«Мій тип статури не підходить для бігу». 

Рішення: відкиньте ці думки.

«Який же тоді підходить, на вашу думку?» — запитує Беннет. «А який підходить акцент? Яка зачіска? Навіть на старті марафону можна побачити багато різних людей. Можливо, кажучи, що у вас неправильна статура, ви маєте на увазі, що самі поставили собі обмеження. Або, можливо, хтось у минулому вирішив це за вас. Як це змінити? Вам потрібно переосмислити біг. Не можете пробігти 5 км? Ніхто вас не змушує цього робити. Спробуйте просто пробігти до кінця кварталу і назад. Бігун — це той, хто біжить. Це дуже просто, чи не так? Ви — теж бігун».


Відмовка №6: 

«Коли я бігаю, в мене болить [вставте будь-яку частину вашого тіла, де ви відчуваєте дискомфорт]».

Рішення: працюйте над своєю силою.


«Біль, який ви відчуваєте, може бути пов’язаний із травмою», — пояснює Беннет. «Тож у короткостроковій перспективі, можливо, дійсно краще відмовитися від пробіжок. Однак не варто почуватися винним через це. Подивіться на це з іншого боку: ви стали настільки хорошим бігуном, що тепер вам потрібно зміцнити все тіло. Вітаю! Подумайте, чому ви отримали травму. Ви зміцнюєте згиначі стегна? А як щодо кора та м’язів, які стабілізують коліна, наприклад, квадрицепсів? Не потрібно перенапружуватися: ви можете виконати планку або випади назад, і побачите, яку користь ці вправи принесуть вашому здоров’ю».


Щойно ви подолаєте ці перешкоди, то зрозумієте, що не опускати руки, навіть коли з’являється таке бажання, — це одна з причин насолоджуватися бігом.


«Іноді пробіжка може бути кепською», — каже Беннет. «Можливо, ви переймаєтеся через сварку з мамою. Можливо, ви погано спали минулої ночі. Проте коли вам вдасться завершити пробіжку, навіть якщо вона була не дуже довгою, ви зможете сказати собі: “Я це зробив. Я пробіг до кінця. Тепер я знаю про себе більше, ніж раніше”. Можливість відчути це знову змушує нас продовжувати. Іноді вам потрібна надія, коли наприкінці дня ви кладете голову на подушку. Це маленька перемога, яку можна здобути, просто бігаючи».


Тож наступного разу, коли вас долатимуть сумніви щодо пробіжки, згадайте настанови тренера Беннета і забудьте про ці відмовки.
Текст: Даніель Менаше

Ілюстрації: Раян Джонсон
***


 .

внутренний-диалог-для-улучшения-твоих-отношений-с-едой (2).jpg


Досягни більшого

Щоб отримати більше рекомендацій експертів з відновлення, способу мислення, руху, харчуванню та сну, завантажуй безкоштовні додатки Nike Run Club та Nike Training Club.NRC_rounded.png     NTC_rounded.png
Джерело: nike.com