Array
(
)
    
  пн-пт: 10:00-18:00    сб-вс: 11:00-16:00  
0 800 210-161
бесплатная доставка
  пн-пт: 10:00-18:00    сб-вс: 11:00-16:00  
0 800 210-161
бесплатная доставка
  • информация
  • обратная связь
  • личный кабинет
  • корзина
  • избранное
UA

Возвращение утяжелителей для лодыжек

ankle-weights-are-back.jpg


Нове покоління переконане, що цей спортивний аксесуар 80-х усе ще може покращити ефективність тренувань. Але чи справді це так?


Колись у фітнес-залах було багато жінок у лайкрових спортивних купальниках, які займалися степ-аеробікою. Вони носили пов’язки на голову та легкі обважнювачі на щиколотках. Так було у 80-х. Зараз, сорок років потому, один із трендів того часу знову стає популярним.


Обважнювачі для щиколоток віднедавна почали часто з’являтися в соціальних мережах. Якщо ви відчуваєте, що готові попрямувати до магазину, аби придбати їх і для себе, з’ясуйте насамперед, чи справді вони вам потрібні.


У чому їхня суть?

Обважнювачі для щиколоток, як зрозуміло з назви, — це невеликі чавунні обважнювачі вагою від 0,5 до 5 кг із силіконовим чи неопреновим покриттям, які надягаються на щиколотки. Іноді їх навіть носять як різновид прикрас. (Одна компанія нещодавно стала надзвичайно популярною, продаючи обважнювачі як аксесуари. Цього року кількість пошукових запитів стосовно цієї компанії зросла на 1400 відсотків).


У чому причина такого сплеску популярності? «Зараз, коли доступ до тренажерного залу обмежений, а вдома проблеми з інвентарем, люди творчо підходять до питання збільшення опору під час тренувань», — каже Рейчел Страуб, сертифікована спеціалістка із силової та фізичної підготовки і спортивний фізіолог у дослідницькій лабораторії біомеханіки опорно-рухового апарату Університету Південної Каліфорнії.


Цей творчий підхід насправді може принести користь. У дослідженні, опублікованому в журналі «Journal of Taibah University Medical Sciences», учасники носили півкілограмові обважнювачі на щиколотках та зап’ястях (2 кг загалом) тричі на тиждень протягом двадцяти хвилин під час виконання щоденних домашніх справ. Експеримент тривав шість місяців. Наприкінці нього розмір талії та рівень жиру учасників трохи зменшилися, а їхня м’язова маса збільшилася на 0,75%. Це небагато, але враховуючи те, що учасники не виконували жодних додаткових вправ, це краще, ніж нічого.


«Навіть мінімальна додаткова вага збільшує інтенсивність вправ, які ми виконуємо», — пояснює Страуб. «Коли такий обважнювач розташований на гомілковостопному суглобі, він змушує всі м’язи ніг працювати інтенсивніше, що збільшує кількість спалюваних калорій і зміцнює м’язову тканину», — додає вона. Те саме стосується і обважнювачів на зап’ястях, які покращують мускулатуру рук.


Справжня вага обважнювачів

Не слід відмовлятися від класичних силових тренувань заради ретро-стилю: просте носіння легких обважнювачів на щиколотках протягом усього дня не матиме значного впливу на вашу форму чи результати. Як стверджує Кірсті Годсо, майстер-тренер Nike, «обважнювачі для щиколоток більше схожі на еластичний еспандер, ніж на пару гантелей». Від них, звичайно, є користь, але вони не принесуть такого ж результату в нарощуванні м’язової маси, як більш суттєва вага.


Проте обважнювачі для щиколоток — це «гарна можливість навчитися правильно працювати зі своїм тілом», каже Годсо. «Виконання більш повільних та осмислених рухів, навіть із невеликим навантаженням, допоможе вам збільшити вашу силу та витривалість, а також краще відчувати своє тіло».


Якщо ви коли-небудь були на заняттях пілатесом або барре, ви розумієте, про які рухи ми говоримо: вони повільні, осмислені та контрольовані. «Найбільша складність цих тренувань полягає у пропрацьовуванні однієї частини тіла, у виконанні повільних багаторазових повторень до моменту, поки не відчуєте абсолютне виснаження навіть тих м’язів, про існування яких ви й не знали», — каже Годсо. «Так само і тренування однієї ноги з обважнювачем на щиколотці (наприклад, махи ногою лежачи на боці) може стимулювати менші м’язи, які активуються під час роботи з навантаженням, і стабілізувати тіло, коли більші м’язи втомлюються. З тієї ж причини м’язам кора необхідно працювати більше, ніж зазвичай», — додає вона.


Як тренуватися з цим трендом?

«Обважнювачі для щиколоток дозволяють отримати трохи більше від низькоінтенсивних силових тренувань», — говорить Годсо. Можете використовувати їх під час таких вправ, як сідничний місток на одній нозі, кругові оберти ногами лежачи на боці або підйоми ніг стоячи на колінах. Однак не забувайте виконувати кожне повторення повільно, осмислено та зберігаючи контроль. Кількість повторень має залежати від ваших індивідуальних можливостей.


Чого не слід робити? «Не обирайте занадто тяжкі обважнювачі, бо вони можуть негативно вплинути на вашу фізичну форму, і не використовуйте їх під час HIIT-тренувань та кардіотренувань. «Мета таких тренувань полягає у виконанні якомога швидших та інтенсивніших рухів, аби прискорити серцевий ритм», — пояснює Годсо. «Додаткова вага може загальмувати вас, підвищити ризик отримання травм та зменшити ефективність тренування».


Якщо ви, знаючи тепер більше про обважнювачі, все-таки вирішите дати їм шанс, пам’ятайте, що неонове боді одягати зовсім не обов’язково.Текст: Ешлі Матео

Ілюстрація: Джон Краузе
***


 .

внутренний-диалог-для-улучшения-твоих-отношений-с-едой (2).jpg


Досягни більшого

Щоб отримати більше рекомендацій експертів з відновлення, способу мислення, руху, харчуванню та сну, завантажуй безкоштовні додатки Nike Run Club та Nike Training Club.NRC_rounded.png     NTC_rounded.png
Джерело: nike.com