Array
(
)
    
  пн-пт: 10:00-18:00    сб-вс: 11:00-16:00  
0 800 210-161
бесплатная доставка
  пн-пт: 10:00-18:00    сб-вс: 11:00-16:00  
0 800 210-161
бесплатная доставка
  • информация
  • обратная связь
  • личный кабинет
  • корзина
  • избранное
UA

Перехитри свой мозг и спи лучше

how-to-trick-your-brain-into-better-sleep.jpg


Можливо, зміни світосприйняття буде достатньо, аби покращити якість і тривалість вашого сну. Спробуйте дотримуватися цього науково підтвердженого підходу.


У вашій спальні цілковита темрява та прохолода. За годину до сну ви відклали телефон убік. Останній ковток кави був іще вранці. Ви все робите правильно, чому ж тоді не вдається заснути? Відповідь може бути у вашій голові.


Йдеться про точку зору. Переважно люди схильні або до більш оптимістичного, або до більш песимістичного погляду на світ. Згідно з останніми дослідженнями, ця схильність позначається не лише на вашій свідомій поведінці. Вона також може впливати на якість вашого сну.


У дослідженні, опублікованому в журналі «Journal of Behavioural Medicine», взяли участь понад 3500 дорослих людей. Вони пройшли опитування щодо свого погляду на світ, а потім відповіли на запитання, пов’язані зі сном. Дослідники виявили, що більш оптимістично налаштовані учасники оцінювали свій сон як «доволі гарний» або «дуже гарний», зважаючи на такі фактори, як те, як швидко вони заснули, як довго ворочалися в ліжку та скільки годин спали. В результаті підтвердилося те, що вже було відомо: оптимісти частіше очікують позитивних наслідків і частіше їх спостерігають.


Але дослідницькій групі було недостатньо отриманих результатів. Вчені хотіли з’ясувати, у чому справа: оптимісти простіше ставляться до життя і тому легше засинають або ж завдяки повноцінному відпочинку покращується самопочуття, а отже, з’являється оптимістичний настрій?


Аби з’ясувати це, через п’ять років дослідники попросили тих самих учасників повторно пройти опитування. Люди, які мали більш оптимістичне світосприйняття, але погано висипалися, частіше за песимістів спостерігали покращення якості сну. Інакше кажучи, оскільки якість їхнього сну змінилася, а ставлення до життя залишилося колишнім, вчені дійшли висновку, що оптимістичний погляд на світ є важливим фактором у перетворенні задовільного сну на дивовижний відпочинок.


Безперечно, повноцінний відпочинок також впливає на настрій. «Це працює в обидва боки», — каже автор дослідження Розальба Ернандес, доцент Школи соціальної роботи Іллінойського університету в Урбана-Шампейн. «Більша тривалість сну позитивно впливає на емоційний стан та фізичне самопочуття».


how-to-trick-your-brain-into-better-sleep2.jpg


Навіть більше, весь цикл сну є доказом перемоги розуму над тілом: так, відчуття недосипу не обов’язково означає, що ви справді не виспалися. У першому дослідженні Ернандес дані про сон були отримані виключно методом самооцінювання. Однак у другому дослідженні, коли команда отримувала інформацію ще й за допомогою невеликих пристроїв, які вимірювали рухову активність учасників під час сну, виявилося, що все не так однозначно. Дослідники помітили, що деякі люди, які скаржилися на якість свого сну, у дійсності спали цілком непогано. Тож песимісти, які вважають, що кепсько сплять, насправді можуть міцно спати цілісіньку ніч.


Що все це означає? «Те, як ви сприймаєте свій сон, важливіше, ніж те, як ви дійсно спите», — каже доктор медичних наук Крістофер Вінтер, нейробіолог, який досліджує сон професійних спортсменів. Переконуючи себе, що ви виспалися краще, ніж насправді — наприклад, акцентуючи свою увагу, скажімо, на трьох годинах безперервного сну між 3 та 6 ранку, а не думаючи про неспокійний сон на початку або наприкінці ночі — ви можете відчути себе більш відпочилими. Також не забувайте, що такий позитивний підхід зміцнюватиме ваш оптимізм, що позитивно впливатиме на сон.


Не хвилюйтеся: якщо у вас немає схильності до оптимізму, це можна виправити. «Маленькі дії можуть покращити ваше самопочуття», — каже Ернандес. Наприклад, ви можете записати три позитивні речі, які трапилися з вами за день, навіть якщо вони здаються неважливими; згідно з дослідженнями, у такий спосіб ви заспокоюєте свій розум і краще готуєтеся до занурення в сон. Ви також можете протягом дня знайти хвилинку для того, щоб подякувати за щось друзям або рідним. Намагайтеся виявляти доброту, займаючись благодійністю або допомагаючи людям, з якими живете разом. Якщо доброта може бути заразливою, мабуть, гарний сон також може. А якщо ні? Ну, принаймні така думка вас підбадьорить.
***


 .

внутренний-диалог-для-улучшения-твоих-отношений-с-едой (2).jpg


Досягни більшого

Щоб отримати більше рекомендацій експертів з відновлення, способу мислення, руху, харчуванню та сну, завантажуй безкоштовні додатки Nike Run Club та Nike Training Club.NRC_rounded.png     NTC_rounded.png
Джерело: nike.com