Array
(
)
    
  пн-пт: 10:00-18:00    сб-вс: 11:00-16:00  
0 800 210-161
бесплатная доставка
  пн-пт: 10:00-18:00    сб-вс: 11:00-16:00  
0 800 210-161
бесплатная доставка
  • информация
  • обратная связь
  • личный кабинет
  • корзина
  • избранное
UA

Как заботиться о себе в любой ситуации

how-to-improve-your-self-care.jpg


Навіть якщо у вас безліч проблем, завдяки цим порадам вони не матимуть негативного впливу на ваш прогрес.


Коли ви чуєте фразу «турбота про себе», напевно, у вашій голові виникають образи пінних ванн і кіномарафонів під затишною ковдрою. Якщо так, то ви не помилилися, але все ж ви дещо упускаєте. «Турбота про себе — це щоденна послідовна робота, спрямована на збереження вашого фізичного, емоційного та ментального добробуту, щоб ви завжди могли бути найкращою версією себе», — каже доктор Тереза ​​Меліто-Коннерс, експерт з догляду за собою, освітній консультант і письменниця з Массачусетсу. Якщо ви перебуватимете в найкращій формі на всіх фронтах, то краще долатимете різноманітні життєві труднощі.


«Турбота про себе — це не лише потурання своїм забаганкам. Це також може бути й щось неприємне, але необхідне (наприклад, похід до стоматолога) або вибір на користь того, що вам потрібно в певній ситуації (наприклад, обідня перерва)», — каже Еллен Бард, член Британської психологічної асоціації та автор книги «Це для вас: творчий інструментарій для кращої турботи про себе». «У будь-якому разі турбота про себе сприяє кращій підзарядці внутрішньої “батарейки”, а отже, дозволяє повернутися до роботи, тренувань та взаємин із новими силами», — додає Бард. Замість того щоб витрачати час та енергію на вимушений відпочинок, краще знайти джерело поповнення внутрішніх ресурсів, завдяки якому ви будете ефективно розв’язувати виниклі проблеми. Це схоже на складання пазла: адже ви спробуєте знайти відсутній фрагмент, а не поєднуватимете натомість багато різномастих частин, сподіваючись, що з цього щось вийде.


«Аби ефективно піклуватися про себе, ви повинні спочатку добре себе пізнати», — каже Бард. «Те, що допомагає одній людині, може не допомагати іншій, і те, що підходить нам сьогодні, може не підійти завтра», — додає вона. «Турбота про себе — це встановлення зв’язку з самим собою на глибшому рівні та звернення уваги на потреби свого серця, розуму та тіла».


Найголовніше — подбати про свої поточні потреби. Якщо ви робитимете це правильно, то будете стрімко прямувати до своїх цілей. Дотримуйтеся цих порад, даних експертами.


1. Коли ви перевантажені: позбудьтеся напруження за допомогою інтенсивного тренування

«Заспокійливий масаж може здатися хорошим варіантом, щоб відволіктися від купи справ. Проте якщо наприкінці масажу ви будете заклопотані тим, що вам ще треба зробити найближчим часом, найімовірніше, ваше напруження тільки посилиться», — стверджує Меліто-Коннерс.


«Натомість краще виконати тренування, яке водночас додасть вам сил і допоможе зняти стрес», — радить Меліто-Коннерс. Це може бути п’ять хвилин танців, силове тренування, біг навколо кварталу або сеанс інтенсивної йоги. «Лише декількох активних хвилин, які пришвидшать ваш пульс, вистачить, щоб отримати енергію для подолання проблем та розв’язання завдань», — стверджує Меліто-Коннерс. Крім того, дослідження показали, що будь-які фізичні вправи сприяють підвищенню самооцінки. Енергія та впевненість у собі — це потужна комбінація, яка допоможе вам зрушити гори та досягти більшого прогресу.


2. Коли у вас проблеми зі сном: прийміть ванну

Стрес і безсоння йдуть пліч-о-пліч, але денний сон — класичний спосіб турботи про себе в разі втоми — насправді може навіть погіршити ситуацію. «Денний сон може повністю порушити ваш біологічний годинник і посилити проблеми зі сном», — каже доктор Ребекка Леслі, дипломований психолог з Атланти.


Кращий варіант? Тепла ванна. Згідно з дослідженням, результати якого були опубліковані в журналі «Sleep Medicine Reviews», прийняття теплої ванни за годину до сну допомагає заснути та покращує якість нічного відпочинку. «Це стимулює систему терморегуляції організму, яка знижує температуру тіла та готує вас до занурення у сон», — каже Леслі. «Лежання у ванні також може мати заспокійливий ефект і налаштувати вас на відпочинок, оскільки так ви розслабляєтеся та відволікаєтеся від проблем».


how-to-improve-your-self-care2.jpg3. Коли ви відчуваєте тривогу: зателефонуйте другу

Сидіння в халаті з келихом червоного вина або перегляд гри по телевізору зазвичай не найкращі методи заспокоєння тривожного розуму, оскільки вони не блокують нав’язливі думки. А от розмова з другом може допомогти заземлитися та підняти настрій.


«Тривога найчастіше виникає через невизначене майбутнє», — каже Бард. «Поговоривши з другом, поглянувши на ситуацію з іншого боку та попросивши про допомогу у складанні плану дій, вам буде легше повернути собі відчуття контролю. Також важливо переконатися, що ви можете розраховувати на підтримку», — додає Бард. Друг необов’язково допоможе вам впоратися з проблемою, але іноді вам буде достатньо просто його турботи.


4. Коли вас охоплює злість: спробуйте практики медитації або глибокого дихання

Коли гнів накопичиться, вам не вдасться просто приховати його під маскою спокою. «Коротка медитація — навіть п’ятихвилинна — або дихальні вправи можуть допомогти заспокоїти вашу нервову систему, загострити ваш розум і відновити рівновагу», — каже Меліто-Коннерс. «Якщо можливо, спробуйте зрозуміти, що вивело вас із себе». Завдяки цьому ви зможете більш зріло та раціонально відреагувати на ситуацію або просто відпустити її (що часто є найкращим рішенням).


Злість не дає розслабитися? Це відчуття знайоме нам усім. «Якщо ви відчуваєте, що емоції зашкалюють, порухайтеся. Підіть на прогулянку, послухайте свою улюблену пісню, потанцюйте чи поспівайте, щоб змінити свій настрій на краще», — радить Меліто-Коннерс. Потім ви можете перейти до медитації або дихальних вправ, щоб ще більше заспокоїтися або просто підбадьоритися.


5. Коли ви засмучені: складіть список речей, за які ви вдячні

«Багато досліджень показало, що люди, які ведуть щоденники вдячності, більш задоволені своїм життям і мають вищу самооцінку», — каже Леслі. До речі, для того, щоб вести щоденник, необов’язково годинами сидіти перед зошитом. «Достатньо виділити кілька хвилин на день, щоб записати дві-три речі, за які ви відчуваєте вдячність. Можна вести щоденник у Google Docs або ж у нотатках на своєму телефоні», — каже Меліто-Коннерс. «Коли на вас нападе хандра, перегляньте свій список, щоб згадати все, за що ви можете бути вдячними».


Зрештою, головна мета — знайти те, що підходить саме вам. Якщо ці поради виявляться неефективними в боротьбі з труднощами, які з’являються на вашому шляху до гарного самопочуття, продовжуйте пошуки, доки не знайдете щось, що дійсно вам допомагатиме. «Аби полегшити завдання, запитайте себе, що вам потрібно саме зараз і що вам знадобиться в майбутньому», — каже Бард. Згодом ви почнете піклуватися про себе набагато краще.Текст: Селія Шацман

Ілюстрації: Ксоана Херерра***


 .

внутренний-диалог-для-улучшения-твоих-отношений-с-едой (2).jpg


Досягни більшого

Щоб отримати більше рекомендацій експертів з відновлення, способу мислення, руху, харчуванню та сну, завантажуй безкоштовні додатки Nike Run Club та Nike Training Club.NRC_rounded.png     NTC_rounded.png
Джерело: nike.com