Array
(
)
    
  пн-пт: 10:00-18:00    сб-вс: 11:00-16:00  
0 800 210-161
бесплатная доставка
  пн-пт: 10:00-18:00    сб-вс: 11:00-16:00  
0 800 210-161
бесплатная доставка
  • информация
  • обратная связь
  • личный кабинет
  • корзина
  • избранное
UA

Что ваши эмоции хотят вам сказать?

what-your-emotions-are-trying-to-tell-you.jpg


Експерти пояснюють, як негативні емоції можуть мати позитивний ефект, а також розповідають, як можна легко звикнути до дискомфорту.


Позбавтеся стресу. Відчуйте радість. Не хвилюйтеся і живіть щасливо. Раян Флаерті, головний директор з питань ефективності Nike і член ради Nike Performance Council, не хоче цього чути. «Нормально подекуди відчувати тривожність», — каже Флаерті. «Якщо ж вам це не знайомо, я трохи хвилююся за вас».


Флаерті тренував найкращих спортсменів, яким доводилося мати справу з величезним напруженням, тому він собаку з’їв на важких емоціях. На початку 2021 року, коли світ буквально перевернувся з ніг на голову, Флаерті використовував свій подкаст «Trained», щоб допомогти слухачам впоратися зі складними емоціями, з якими вони не стикалися ніколи раніше. Розмовляючи з експертами з різноманітних сфер, він запитував їх: «Як долати страх, тривогу та смуток, коли вони атакують нас звідусіль?» Виявилося, що вихід такий: впоратися з негативними емоціями можна, тільки проживши їх.


Дослухайтеся до ваших емоцій

«Більшість із нас живе з переконанням, що існують гарні та погані емоції», — каже Енді Паддікомб, співзасновник компанії «Headspace» і член ради Nike Performance Council, який спеціалізується на практиках медитації та усвідомленості. «Нам не подобається відчувати “погані” емоції, тому ми намагаємося їх позбутися. Проте наш опір насправді робить їх ще сильнішими», — пояснює Паддікомб. Він рекомендує вдаватися до медитації, оскільки вона дозволяє прийняти дискомфортний стан. «Коли ви медитуєте, ви не намагаєтеся позбутися цих емоцій. Ви намагаєтеся з ними потоваришувати, порозумітися. Для початку можете просто приділяти кілька хвилин щодня на мовчазне спостереження за своїми емоціями», — радить він.


Повноцінне переживання важких емоцій може допомогти вам отримати важливу інформацію про ваше середовище. «Врешті-решт, тривога — це сигнал», — каже Сью Фалсон, спортивний фізіотерапевт та член Nike Performance Council, яка спеціалізується на відновленні. «Тривога передає вам повідомлення: “агов, щось тут не так!” Усвідомлення того, що це не обов’язково пов’язано з вами, значно полегшує самопочуття», — додає вона.


Доктор Анджела Дакворт, психолог і автор бестселера «Завзятість», вважає, що цей «сигнал» має вирішальне значення для нашої еволюції. «Стрес і тривога виникають через інстинктивну реакцію “бий або біжи”, яка розвивалася протягом мільйонів років», — каже Дакворт. «Якби наші предки не мали такої реакції на загрозу, вони б не вижили», — додає вона. «Подивімося на ситуацію з коронавірусом. Якби ми не переймалися через нього, то не мили б руки протягом 20 секунд. Якби ми думали “ой, та нічого страшного”, ми б не вживали таких запобіжних заходів. Це адаптивні реакції. Якраз те, що стрес — це негативне почуття, і є однією з причин належного функціонування цієї системи», — пояснює вона. «Якщо ви не відчуваєте стресу в дійсно складній ситуації, — додає Дакворт, — значить, ви не людина».


Що стосується інших емоцій, то їхнє негативне сприйняття також є результатом еволюції. «Коли ви відчуваєте спрагу, це означає, що ви зневоднені. Ваше тіло говорить вам, що вам потрібна вода, щоб вижити», — каже доктор Стефані Качіоппо, нейробіолог і член Nike Performance Council, яка досліджує проблему самотності. «Самотність, як і спрага, є сигналом того, що вам чогось бракує. Коли ви почуваєтеся самотньо, це значить, що вам потрібен контакт з іншими людьми», — пояснює вона.


Навіть якщо ви не можете уникнути важких емоцій, це не означає, що з ними неможливо впоратися. Ось із чого варто почати.


Приєднуйтеся до обговорення

Насамперед дозвольте собі трохи розслабитися. «Немає нічого поганого в тому, щоб почуватися погано. Усвідомлення цього має першорядне значення», — каже Фалсон.


Потім дозвольте своїм емоціям зробити свою справу — до певного моменту. «Не потрібно перейматися через те, що ви переймаєтеся», — говорить Дакворт. Щоб зупинити потік поганих почуттів, спробуйте викликати позитивні емоції. Для цього Дакворт виконує 30-секундну вправу, яку вона називає «Три гарні речі». «Я пригадую три позитивні ситуації, які трапилися зі мною за останні 24 години. Їхній масштаб не має значення», — каже вона. «Зазвичай нашу увагу привертають негативні моменти. Ми запрограмовані еволюцією на пошук небезпек. Завдяки цій вправі ми можемо сфокусуватися на тому, чого часто не помічаємо». Спробуйте виконувати її щоранку після пробудження.


У Паддікомба є власна вправа, яка дозволяє йому розвивати те, що буддисти називають люблячою добротою. «Я думаю про людей, які мені небайдужі», — каже він. «Я уявляю, як вони перебувають там, де їм подобається. Я дихаю та уявляю, як вони виглядають неймовірно здоровими, щасливими та спокійними. Зосередження уваги на їхньому щасті приносить мені радість і зміцнює мій зв’язок із ними, коли я відчуваю, що мені цього бракує». На думку Паддікомба, виконання таких вправ може спонукати нас до позитивних дій. «Дуже часто люди сприймають медитацію як втечу від життя. Як на мене, це біг назустріч життю. Варто застосовувати цей підхід щодня».


Нарешті, у доктора Качіоппо є одна проста порада, яка узагальнює всі інші. «Будьте собі найкращим другом», — каже вона. Ваш найкращий друг, найімовірніше, є тією людиною, яка підбадьорює, не засуджує та підтримує вас у будь-якій ситуації, незалежно від того, що ви відчуваєте. «Чому б самому не стати такою людиною?» — запитує доктор Качіоппо.


Тепер, коли ви знаєте більше, виникає тільки одне запитання: «Чому б не почати сьогодні?» .
***


 .

внутренний-диалог-для-улучшения-твоих-отношений-с-едой (2).jpg


Досягни більшого

Щоб отримати більше рекомендацій експертів з відновлення, способу мислення, руху, харчуванню та сну, завантажуй безкоштовні додатки Nike Run Club та Nike Training Club.NRC_rounded.png     NTC_rounded.png
Джерело: nike.com